У Виноградові відбувся творчий вечір Вікторії Яким

Вікторії Яким усього 16, однак  на її творчому шляху вже чимало великих досягнень, вона має вже значний творчий доробок – понад 50 поезій.

Світлана Палько, Вікторія Яким, Оксана Онучак
Світлана Палько, Вікторія Яким, Оксана Онучак

Нещодавно у Виноградові відбулася науково-літературна конференція на тему “Специфіка надання буденним речам нового змісту як провідна ідея літературної творчості” – презентація творчості Вікторії Яким.

Дівчина каже, що пише вірші із 7 років. Цьому присвячує весь свій вільний час. Проте найбільш вдалі рими приходять тільки вночі.

Володимир Щур, Вікторія Яким
Володимир Щур, Вікторія Яким

 

“Вітаю всіх учасників цієї конференції! Я дуже рада вас тут бачити і дякую, що знайшли час приєднатися. Для початку я хочу представитися, розповісти трохи про себе, а також деякі факти із власної біографії. Моє ім`я Яким Вікторія, я народилася 12 березня 2005 року в мальовничому селищі Королево , що на Виноградівщині. На даний момент навчаюся в 10 класі Королівської ЗОШ I-III ст. №2, а також минулого року я закінчила Королівську ДШМ за фахом «Фортепіано». Своїм життєвим кредо я обрала такі слова: «Деякі речі можуть заволодіти моїм розумом, але, щоб досягнути успіху, я краще зосереджуюся на тих, які заволодівають моїм серцем та душею».
Вам відомо, що моя діяльність зосереджена на літературній творчості, втім, окрім поезії та прози, я пишу власну музику не тільки для фортепіано, а і для гітари. Захоплююся рукоділлям і вокалом, обожнюю читати наукову й художню літературу, багато подорожую. Із самого дитинства я виявляла любов до науки, оскільки у 3-ох річному віці мене не цікавили жодні іграшки, окрім різноманітних ігор-головоломок, зокрема пазлів та мозаїк. Зараз захищаю честь школи на районних та обласних олімпіадах, в яких щороку активно беру участь і здобуваю дипломи I, II та III ступеня. Неодноразово перемагала в номінації «Найкраща учениця школи». Голова волонтерського загону «Турбота». Член учнівського парламенту, посада – міністр культури та відпочинку. Член лідерів старшокласників райради – голова волонтерської комісії. Здобувала перемогу в конкурсі «Волонтер року». Влітку 2019 року працювала вожатою в дитячому духовному таборі «Місіонер». Я президент молодіжної організації «Ave Maria» Вознесенського храму ГНІХ МГКЦ. Із 2019 року я є членкинею Міжнародної Академії літератури і журналістики та районної ради старшокласників. Закінчила курс «Школа універсального журналіста» при Острозькій Академії у м. Острог. Перемагала в різноманітних конкурсах творчості, для прикладу «Світанкові роси», «Творчі канікули», «Всеукраїнський конкурс ім.П.Яцика», «Всеукраїнський конкурс ім. Т.Шевченка», «Стежками Каменяра» тощо.

Специфіка моїх творів формується однією провідною ідеєю. Ця ідея характеризує моє духовне уявлення, цілісність та сприйняття світу. Основна ідея описує надання звичайним, типовим речам незвичайного змісту. Кожна людина – індивідуальність, яка сприймає світ по-своєму. Своїми віршами та прозою я намагаюся збагнути внутрішній світ кожного читача через їхнє розуміння написаного. Проте, на мою думку, люди, заклопотані буденними справами, стали занадто пасивні, щоб побачити ці неймовірні кольори світу. У сучасному світі нам важко зупинитися на мрійних локаціях, або опанувати планети свободи. Ми не відчуваємо легкість, адже вважаємо, що нам, дорослим і впевненим у собі людям, дитячі радощі ні до чого. Але хіба у музиці є зайвим звук? Хіба у мелодії життя є зайвою така маленька, проте дзвінка нотка позитиву? Всім нам добре відомо, що світ – річ абсолютно неідеальна. Тому ми мусимо вміти прогресувати, адаптуватися до нього самостійно, а не підстроювати все під себе. Грай у шахи, а не будь фігурою. Ти сам собі режисер і вмієш бути радісним та безмежно окриленим. Я намагаюся знайти і відтворити красу світу у тому, де її, здається, практично немає. Однак вона є всюди, тому я стараюся показати цю красу, описуючи деякі її явища в творах. Звісно, багато чого залежить від настрою. Не можна постійно бути позитивним, адже до цього також легко звикнути. Насичувати своє життя емоціями та знаходити дуже цікавий і глибокий зміст у звичайних речах – це і є провідна ідея моїх творів.
Також, як ви могли зауважити, я широко застосовую художні засоби. Вони є невід`ємною частиною творів. У кожному виді мистецтва люди звертають увагу на щось дивовижне, чаруюче, прекрасне. У літературі такий ефект досягається завдяки вживанню художніх засобів”, – зауважила Вікторія Яким на презентації.

Дивіться більше у відео телеканалу “М-Студіо”.

Вікторія каже, що зараз працює над власною збіркою. Тож залишилося ще зовсім трохи – і світ побачить її перша книга.

Бажаємо Вікторії досягнення нових творчих вершин!


Із творами Вікторії Яким можна ознайомитися на сторінці за цим покликанням.

5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі