День пам’яті футболістів

Михайло Чухран

голова Виноградівського районного товариства ім. Ол. Духновича

Уже 25 років поспіль ветерани королівського футболу в останню неділю листопада вшановують  пам’ять тих своїх товаришів, які вже відійшли у засвіти.

Улюблена гра мільйонів у Королеві має понад сторічну історію.

Мінялися кордони, режими, конституції, а на королівському стадіоні  завжди вирували футбольні матчі різних першостей та чемпіонатів – угорського, чехословацького, радянського, українського.

Протягом багатьох десятиліть відходили цілі покоління гравців, а на зміну їм приходили нові. Виростали справжні  футбольні династії – любов до шкіряного м’яча переходила від батька до сина, від брата до брата. Королівська футбольна команда, що базувалася здебільшого на залізничних ресурсах, знала злети і падіння. Вона виростила чимало гравців високого рівня, які достойно виступали на обласному та республіканському рівнях. Їх імена заслуговують на повагу і пошану сучасників, як приклад для наслідування молодим футболістам.

Традиція вшанування пам’яті своїх колег по футболу була започаткована ще у 1996 році на честь колишнього тренера славної команди «Локомотив» Степана Фізі. Свого часу під його проводом команда залізничників достойно виступала у першості Закарпатської області, а чимало вихованців  знайшло дорогу  у команди вищого класу – Ю. Чирков, С. Чейпеш, Й. Ожват, В. Попович… Без перебільшення можна сказати, що то була золота ера королівського футболу.

От і зараз колишні футболісти, які колись грали з С. Фізі або тренувалися в його командах – юнацькій і дорослій, – зібралися разом, аби належно відзначити пам’ять цілого ряду  покійних вже  товаришів по грі. Спочатку поїхали на кладовища всіх конфесій Королева та Веряці, щоб запалити свічки на їх похованнях, а потім провели матч-реквієм  на згадку про колишніх гравців. На спортивному майданчику школи №1 суперником королівських ветеранів цього разу була команда з Черни, і хоча черняни були набагато молодші, досвід та майстерність королівчан далися взнаки – гра закінчилась з достойним для ветеранів рахунком 1:1.

Футбол продовжує жити в Королеві. І не в останню чергу завдяки таким традиціям!
0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі