Упдодовж минулих вихідних на Замковій горі в Королеві тривала акція «Чистий простір» у рамках ґрантового європейського проєкту «Соляний шлях». За словами організаторів, до прибирання Замкової гори долучилося близько 50 волонтерів.
Відео Олександра Курти:
Волонтер Антон Микуланинець показав, що найчастіше в смітник потрапляють порожні пляшки від пива.
«Ми зрубали багато чагарників, — розповів чоловік. — І ось вже там їх знайшли. Замок дуже заполонила зелень, чагарники. І це, насправді, додає наснаги, коли ти знімаєш, виносиш і бачиш, що там чудова земля».
Менеджерка проєкту Наталія Радівілова каже:
«Дуже рада, що такі ініціативи підтримуються іншими людьми. Ми зробили подію у Facebook, і таким чином люди змогли бачити, що є такий захід. Всі люди, які мали бажання долучилися», — поділилась вона.
Замок у Королеві був побудований наприкінці 13 століття, — розповіла працівниця археологічного музею Ужгородського Національного університету Марія Жиленко. За її словами, зруйнували замок у 1671 році внаслідок наказу короля Угорщини.
«Перені, який володів замком, намагався якось врятувати його, — розповіла працівниця музею, — відправляв делегацію до короля. Просив у кількох листах, щоб замок залишили, але було прийнято рішення його ліквідувати. Був уведений австрійський гарнізон, який після того, як Перені вивезли своє майно, скоріш за все підірвали замок. Наразі проводяться археологічні розкопки, які були розпочаті ще у 2007-му році».
Це третій замок, який вдалося прибрати цьогоріч у рамках проєкту «Соляний шлях». До цього були Квасівський та Вишківський замки, — каже директор Агентства регіонального розвитку Закарпаття Михайло Данканич.
«Ми ведемо, допомагаємо, консультуємо селищні і сільські ради, аби вони дійшли до того, що зможуть взяти на баланс ці об’єкти. Середнянська, Квасівська, Королевська, Виноградівська ради написали листи до голови ОДА, щоби він видав розпорядження про те, що ці об’єкти можуть бути взяти на баланс», — сказав Михайло Данканич.
За його словами, у планах Агентства ще встановити міні-скульптурки на території п’яти таких об’єктів.
Джерела: UA: Закарпаття, Закарпаття онлайн, сторінка АРР “Закарпаття” у Фейсбуку